צרו קשר
ּ

ידיות בהלה

ידיות בהלה – ידית בהלה

ידיות בהלה הן ידיות ארוכות הפרוסות לאורכה של כל הדלת. שמן המיוחד, "ידיות בהלה", מעיד על תפקידן – בעיתות חירום מטרתן של ידיות אלה היא לאפשר מילוט מהיר מהמקום בו הן מותקנות.

השימוש בידיות אלה החל בראשית המאה ה-20 בעקבות מספר מקרי אסונות שאירעו באולמות סגורים והובילו למותם של מאות אנשים. בחקירה שנעשתה לאחר כל אחד מאסונות אלה התגלה כי מימדיהם היו כל כך חמורים בשל המנוסה ההמונית והקשיים במציאת פתח מילוט קל ומהיר. בעקבות חקירות אלה הוחלט על התקנת ידיות בהלה בכל דלת מילוט.

ידיות בהלה אלה מותקנות על דלתות המילוט, הנפתחות תמיד החוצה, ובאמצעותן מספיקה דחיפה קלה כדי לפתוח את הדלתות ולצאת החוצה מהאולם או החדר בו הן מותקנות. היום ניתן להשיג מגוון רחב יחסית של ידיות בהלה, העשויות מחומרים שונים ומיועדות למטרות שונות.

את סוג ידיות הבהלה נהוג לבחור ביחס לשני קריטריונים מרכזיים – תפקיד הידית וצורתה. ידית בהלה בעלת מוט צינורי, ידית בהלה מסוג "push bar", וידית בהלה עם מנגנון הפעלת של מנעול קיים הן כמה מהאפשרויות הקיימות בתחום.

בחברת "ארז מנעולים", הידועה כאחת החברות המובילות בארץ בתחום המנעולים והביטחון, יתאימו עבורכם את ידית הבהלה המקצועית והטובה ביותר.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ