צרו קשר
ּ

מה מרכיב מנעול צילינדר?

אם שאלתם עצמכם מה מרכיב מנעול צילינדר? המאמר הזה בשבילכם. הצילינדר הוא מנגנון מתוחכם ויעיל וכדאי להכירו ואת דרך פעולתו. מנעול צילינדר הוא לב ליבו של מנגנון הנעילה. זהו המנגנון שאליו נכנס המפתח ותפקידו לבדוק את התאמת המפתח למנעול הספציפי. יש סוגים רבים של צילינדרים בשוק והם נבדלים האחד מהשני באיכותם, תפקודם והמחיר שלהם.

צילינדר איכותי הוא הבסיס למערכת נעילה טובה ואיכותית שתקשה על פורץ להיכנס לבית או למשרד. הצילינדרים אף נבדלים האחד מהשני בזכות סוגי מפתחות שונים המותאמים להם: מפתחות שיניים רגילים, מפתח חריצים מתקדם או מפתח כספת כמו בצילינדר ג'ואל המצוי בדלתות כניסה.

 

מה מרכיב מנעול צילינדר? חלקים ורכיבים

צילינדר הוא מנגנון הבנוי על פינים שתפקידם לזהות תבניות מפתח. מצד אחד מבצע הצילינדר משימה עדינה של התאמה מדויקת ומצד שני עליו להיות חזק כנגד שחיקה או פריצה. חלקי הצילינדר הם:

  • חור כניסת המפתח – לכל מפתח יש מבנה גלם שונה. לא נוכל להכניס למנעול גלם שאינו מותאם לצילינדר. חור זה מוגן ברינג מתכת קשה במיוחד למניעת קידוח.
  • מנגנון פינים – מערך פינים לזיהוי שיני המפתח. הפינים האלה בנויים על מערך קפיצים עדין שתפקידו להחזיר את הפינים למקומם לאחר הכנסת המפתח.
  • לשונית צילינדר – לאחר הכנסת המפתח והתאמתו לפיני הצילינדר ניתן לסובב את המפתח. סיבוב המפתח בצילינדר גורם ללשונית הצילינדר להסתובב ולהפעיל את מנגנון הנעילה. יש לשונית הבנויה כגלגל שיניים בדלתות פלדלת או לשונית יחידה לדלתות רגילות.

לצילינדר סדרת קידוחים בגופו וזאת כדי לעגן אותו לגוף המנעול. יש לוודא כי הצילינדר שאתם רוכשים תואם למערכת המנעולים שלכם. מנעולן בראשון לציון מורשה יוכל לעזור לכם בבחירת צילינדר מיטבי.

 

מערכת צילינדרים מסטר

כאשר מתאימים מערכת מנעולים בארגון גדול שבו מספר דלתות גדול, ניתן להתאים צילינדרים שיתאימו למפתח אחד. כך אפשר למנוע מצב שבו אנשי תחזוקה צריכים לסחוב צרור מפתחות הכולל מפתח לכל דלת. ניתן אף להתאים צילינדרים שיש להם מפתח פרטי הפותח אותם, ובמקביל לדאוג למפתח מסטר הפותח את כל המנעולים. מערך מנעולים כזה מעולה כאשר אנו רוצים לחלק מפתחות לעובדים לפי הרשאה. רק עובד מורשה יקבל מפתח מסטר ועובד זוטר יקבל מפתח התואם רק את חדרו.

ארז מנעולים ישמח לספר לכם עוד על מה מרכיב מנעול צילינדר? מנעולן בקרית אונו מטעמנו יגיע אליכם כדי לבדוק את כל המנעולים בבית ולוודא שהצילינדר שלכם עובד כהלכה ומספק מיגון טוב לבית ולמשרד. נשמח לספר לכם עוד על סוגי מנעולים ויעילותם ולספק לכם שירות מעולה ואדיב 24/7.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ